logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2011, 08:58       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Ивайло и мен ме е много яд, когато големи български градове с възможности изостават в различни сфери, ловната стрелба е само един малък частен случай.
Добре де, къде русенските кандидат ловци провеждат обучение примерно?

Варианта с джантата е приятен - за кеф с приятели, и е лесно достъпен.

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2011, 22:08       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Милен написа:
… Добре де, къде русенските кандидат ловци провеждат обучение примерно?
ЛРД „Филип Тотю” – гр. Русе има стрелбище за скийт и трап (има и стена за „бягащ заек”), но същото функционира само и единствено по време на стрелковата част от курса за придобиване право на лов. Машините за трап са трайно снети от траншеята, а амбразурите на същата са със заварени капаци срещу кражби (извинявам се, но не знам точната терминология). Машините за скийт се монтират в кулите само за времетраенето на курса и след това се махат. Докато са там – стрелбището се охранява. През останалото време – не. То дефакто тогава представлява една безстопанствена поляна с празни кули за скийт, по която се пасат овци и кози. Странно ми е какво ли е влиянието на тоновете ситни оловни сачми, разпилявани години наред по тази поляна, върху здравето и млякото на горецитираните чифтокопитни домашни бозайници...
За добрия естетически вид и здравина на кулите през неохраняемия период се грижат нашите „въздушни” събратя (чиято гилдия в Русе е сред най-големите в страната), които изстрелват по тях стотици сачми, като в крайна сметка въпросните кули изглеждат така, все едно са атакувани от ято кълвачи с фетиш към хоросана...

Доколкото ми е известно през изминали години ЛРД „Филип Тотю” се е опитвало да поддържа целогодишна функционалност на стрелбището, но резултатите откъм финанси винаги са били трагични. Това и ги е накарало да вземат решение същото да се ползва по описания по-горе начин.

Милен написа:
Варианта с джантата е приятен - за кеф с приятели, и е лесно достъпен.
В моя случай – и единствен възможен.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2011, 17:48       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
На полуфинала се видях с Елисавета Досева, която ми каза, че някой е наел стрелбището в Русе и вероятно ще инвестира някакви пари за да заработи като хората. А дано.....

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2011, 18:40       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Милен написа:
На полуфинала се видях с Елисавета Досева, която ми каза, че някой е наел стрелбището в Русе и вероятно ще инвестира някакви пари за да заработи като хората. А дано.....

А дано :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer