logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:29       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
Та да се върнем на темата - именно IDPA има потенциала да стане "масов" стрелкови спорт, защото по отношение оръжие и екипировка е значително по- икономичен от IPSC и от друга страна е нещо което наистина може да се въведе в "силовите" държавни структори - МО, МВР и службите, като форма на съревнование и тренировка.


масов едва ли .. но ще си има своите фенове
стига да има кой да изнесе .. най-трудната първа част .. прохождането

освен това
може и търговците да погледнат по-комерсиално и по-сериозно
и да помогнат на IDPA да проходи ..

но само с писане по форумите няма да стане
трябва доста сериозен екип който да работи много ама много
да има достатъчна гъвкавост и дипломатичност .. бих казал и харизматичност
за да може да обедини, мотивира и организира IDPA стрелците в България

иначе ще си останат едни самотни каубои .. или на групички по няколко
дето ще ходят един два пъти в месеца на стрелбище
да си пострелят, хаотично, най-много някоя сцена
като повече ще се надлъгват .. ще пият по едно накрая
и ще си ходят в къщи ..

за да има IDPA ..
наистина трябва хора които знаят как и могат да организират добри големи турнири,
да измислят добри сцени и да могат да направят стегната и добра организация
а за това си трябва доста качества и умения ..


ние IPSC стрелците ще помагаме и ще се радваме да има IDPA
веднага можем да помогнем с мишени, с екипировка, с инструктори, съдии и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:33       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
Пропускаш един фин момент- тяхното лоби е в пъти по-силно от това на стрелците..... Искаш ли да направим едно сравнение, колко от депутатите/министрите/чиновниците по ведомствата стрелят IPSC и колко от тях са ловци и ходят на лов?


живеете в едни други времена
когато само с едно обаждане или среща ... ставаха нещата

да лобито е много важно .. и без лоби не става!
но вече ... има едни други принципи
вече законодателни промени се правят по доста по различен начин!

вече лобито не се ангажира открито ..
и трябва някои да изнесе цялата тежест .. на процеса

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:45       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mr. Smith написа:
Mad Dog написа:
И извинявайте господа спортисти, но поставянето в отделна категория "ама аз таковата за спорт таковата".... напомня за прословутото българско "всеки се спасява самостоятелно"

извиненията се приемат :tu: преди време се оказа, че наистина "стрелковата общност" е не чак толкова малка. различни любители на оръжието и стрелбата самостоятелно или обединени в организации имаха професионален интерес и нужда от промяна на закона. за съжаление обаче по-късно се оказа, че много великани са били просто едни обикновени мишоци, които в решителния момент отказаха да застанат с името си и да се ангажират в инициативата, която т.нар. "спортисти" подеха. просто не им стискаше..., но това не е толкова изненадващо и си е техен и на техните огранизации проблем...

от друга страна, в тая държава все пак са останали и малко мислещи експерти, които правят разлика между чичо манчо и останалите мераклии:tu:

Mad Dog написа:
Щото ако не беше един виден бенчрест стрелец министър и релоудинга щяхме да го гледаме през крив макарон.

е тука почти има една АА в бонус таргета :tu: имаше и един виден бенчерест стрелец - депутат, дето много се вълнуваше по темата също. иначе министрите не знам да са приемали закони...



Де ги тия организации????
Аз съм много голям любител на стрелбата, имам си и КНО, обаче с него в стрелкови клуб не става.За самоохрана пише в разрешението-точно ясно и изрично!
Пък и няма какво да се опитвам да ставам член, защото ще ме отхвърлят....А искам да стрелам, за за задобрея, да опозная динамичната стрелба, тя изгражда добри навици и за разтуха за удоволствие....

Не мога да си позволя време най-вече да заделям за подготовка стрелкова, тактическа също........
На година правя едва по около 2500 изстрела, което за спортна форма е едно нищо, нула.
Ако във форума има богати пичове, аз не съм от тях.
Не мога да отида в някой клуб и да ги лъжа, че ще се готвя за съзтезания, защото съм любител......
А тях това не ги устройва ................
Едно нещо обаче трябва да направим бързо-
НАЦИОНАЛНА ОРЪЖЕЙНА АСОЦИАЦИЯ(На всички притежатели на Огнестрелно оръжие, без значение на кърга дейности, които се осъществяват с него в смисъл спортисти, с разрешения за носене и употреба за самоотбрана, ловци) всичко...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:48       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Мед Дог, защо не благоволиш да отговориш на въпроса ми, какво имаш против позовавенето на спортни дейности/нужди при кандидатстване за разрешение за КНО???

По-горе на втора страница съм питал нещо, ама ти не отговаряш....
Така е!
Аз не съм от достойните участници в този форум.......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:50       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
Аз съм много голям любител на стрелбата, имам си и КНО, обаче с него в стрелкови клуб не става.За самоохрана пише в разрешението-точно ясно и изрично!


защо да не става
нямаш ограничение според закона за да го ползваш за спортни цели
както и ловното за спорт .. и то

има само ограничение за закупуването на консумативи за релоад и за големи количества патрони за спортни цели


andrei p226 R написа:
Пък и няма какво да се опитвам да ставам член, защото ще ме отхвърлят....А искам да стрелам, за за задобрея, да опозная динамичната стрелба, тя изгражда добри навици и за разтуха за удоволствие....


това че нямаш воля да опиташ дори .. си е само твой проблем
вместо да обесняваш как ще те отхвърлят .. да беше дошъл на някои от малките турнири и да се пробваш, да се запознаеш с членовете и т.н.
това може да стане и на клубна тренировка на клубовете ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 16:50       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Absolut написа:
@Mad Dog: Точно така! Хайде при следващата промяна на закона да викаме в един глас всички...


Дайте да дадем а? :-) Колега именно това е сериозният проблем - при опити за промяна на закона викат едни и същи.... 100-200 човека - останалите свиват уши и чакат да видят какво ще сътвори законотворецът. Виж ако се опитат да променят закона за лова.... става далеч по-сериозно. И ще ти кажа защо е така- ловците са свикнали с правата си (още от соц. време), докато притежаващите лично оръжие все още считат, че то им е дадено "по изключение и с доказана необходимост".... И извинявайте господа спортисти, но поставянето в отделна категория "ама аз таковата за спорт таковата".... напомня за прословутото българско "всеки се спасява самостоятелно". Пак се връщам на ловците- когато стрелците (хората занимаващи се със стрелкови спортове под една или друга форма) станат колкото авджиите - тогава и техният рев и вопъл ще се чува- до тогава- има едни букви наречени глухи съгласни ....
Щото ако не беше един виден бенчрест стрелец министър и релоудинга щяхме да го гледаме през крив макарон.
Та да се върнем на темата - именно IDPA има потенциала да стане "масов" стрелкови спорт, защото по отношение оръжие и екипировка е значително по- икономичен от IPSC и от друга страна е нещо което наистина може да се въведе в "силовите" държавни структори- МО, МВР и службите, като форма на съревнование и тренировка.


Кой е този министър?
Интересно е да се знае.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:00       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
Кой е този министър?
Интересно е да се знае.


то пък .. като че ли има много министри дето ходят да стрелят ;)
но наистина човека помогна на финала .. да имат и ловците право на релоад :tu:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:03       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
Мед Дог, защо не благоволиш да отговориш на въпроса ми, какво имаш против позовавенето на спортни дейности/нужди при кандидатстване за разрешение за КНО???


МадДог е от така наречените хард лайнери ;)
които проповядват че правото на оръжие е неприкосновено
и не трябва да се слагат ограничения .. дали е за лов, спорт или за носене
като по този начин .. допускаш да ти ограничат правото да имаш оръжие
и как да го ползваш ... т.е. само за спорт, да не го носиш .. и т.н.

или казано по простичко ..
искаш оръжие за спорт и като такова не можеш да го носиш за самоотбрана
което е един вид .. че сам си налагаш ограничение

в това има доста логика :tu:
.. ако не бяха гадните европейски директиви :td:
... и да не бяхме ставали член на ЕС PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:12       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Иво, за волята си прав!Мой е кусурът...Не търся оправдания.
Обаче аз с единственото си КНО, дето го нося ежедневно няма как да се съзтезавам(не че ми пука за пистолета-не той на практика е държавен)...просто не ща проблеми...и отнамане на разрешението.Не искам и обрадзуване на административнонаказателно производство срещу мен за нарушение на закона за оръжията....

Въпросът ми беше да речам...ставам член на Вашия клуб, ама реален......такси, вписване, членска карта, ТРЕНИРОВКИ....
Обаче съзтезател означава и участие в съзтезание, пък аз съм никъде..........Не мога...да се съзтазавам....
За такъв формат на членство говоря......Трениране............На вас такъв члев в клуба не ви трябва...
В накакъв случай не говоря да съм ,,член-фантом"....................
За мен стрелбата е хоби, удоволствие преди всичко...........Едно че не искам да ми отнемат разрешението и се пазя от всичко.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:13       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
На крив пистолет и кобура му пречи :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:18       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
Едно че не искам да ми отнемат разрешението и се пазя от всичко.....


тогава ти остава .. да си пишеш жално по форумите ..
как да ти помогнем .. като не ти стиска, а незнам и дали ти се иска

всеки който е искал да има оръжие и да се състезава
минава дори през дела с КОС .. и пак си извоюва това право!
имаме такива примери ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:20       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
andrei p226 R написа:
Въпросът ми беше да речам...ставам член на Вашия клуб, ама реален......такси, вписване, членска карта, ТРЕНИРОВКИ....


то други членове - няма, не само в нашия .. ами и в никой клуб по каквото и да е
другото е .. фенове и фен клубове :happy:

andrei p226 R написа:
Обаче съзтезател означава и участие в съзтезание, пък аз съм никъде..........Не мога...да се съзтазавам....
За такъв формат на членство говоря......Трениране............


нещо съвсем се обърках ..
последно искаш ли да си състезател или не искаш ..
или ... какво по точно искаш ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:29       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Не тъй.Не с лошото........

Та.....затова с разрешение за носене и употреба на КНО за самоотбрана, пък се изтъпани някой на ИПСЦ съзтезание................
Хм.....
Разрешенията важат само за посочените в тях видове оръжия/образци оръжия и за дейностите визирани в тях...

Сега успокоявам се че можеше и да е много по-зле- примери около нас- има не малко:

1.Русия - в гънс.ру преди три месеца направиха огромана тема за някакъв мъжага получил след кански мъки разрешение да придобие и съхранява пистолет за спортни цели при това на стрелбище.
2.Румъния- много зле.
3.Полша..........


Да де, ама и можеше да сме като Чехия иили една Сърбия...
Защо да трябва да се съзтезавам??????
Не съм годен, не ставам, обаче защо само да не тренирам...

Дедпуул, при цялото ми уважение към теб като любител на оръжия и ИПСЦ, моля те не прави прибързани изводи без да ме познаваш.
Не случайно те питах имаш ли разрешение за КНО....
Щото играта на нерви, за да го получиш е жестока.Това конкретно разрешение са получава в момента много трудно!!!!
Така де разрешението, с което всеки ден си нася пистолета с мене......Тъй де не е шега работа...
Аз проблеми с КОС не ща......чак пък да вия жално....
Стрелям по 3-4 пъти всеки месец.
Само за октомври направих 800 изстрела.
Средно на месец по 300 патрона/не е точна сметката, защото някои месеци откакто го имам Зиг-а е било 200, а други по 400-600 патрона )
Не се жалвам.......Стреля ми се, отивам на стрелбището и гърмя....това е.Е.....не е еквивалент в никакъв случай на вашите тренировки......Не срещам и хора като Вас, което е минус зе мен.
Но не е и жалване....Не се жалвам.
Неречете ме както искате............Ваше право е.
Оръжието го имам от февруари тая година....Пазя се от всичко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:31       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ivo III написа:
andrei p226 R написа:
Въпросът ми беше да речам...ставам член на Вашия клуб, ама реален......такси, вписване, членска карта, ТРЕНИРОВКИ....


то други членове - няма, не само в нашия .. ами и в никой клуб по каквото и да е
другото е .. фенове и фен клубове :happy:

andrei p226 R написа:
Обаче съзтезател означава и участие в съзтезание, пък аз съм никъде..........Не мога...да се съзтазавам....
За такъв формат на членство говоря......Трениране............


нещо съвсем се обърках ..
последно искаш ли да си състезател или не искаш ..
или ... какво по точно искаш ?



Съжалявам, ако съм се изразил неясно-
Да членувам, да тренирам в стрелкови клуб, обаче да не се състезавам?
Така става ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 17:39       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Андрей, ти на каква позиция работиш в ГДОП, че тея фермани с жални вопли и оплаквания от тежкото положение, репресивния режим и страха от КОС стават вече съмнителни, май пускаш кукички и чакаш някое рибе да клъвне и да си излее душата за всички схеми :DD

А поне в РПУ-то в моя район, ако искаш да спортуваш и даденото оръжие ти е нужно конкретно за спорт, и не държиш да ти се впише за носене, пък няма абсолютно никакъв проблем.. стига да отговаряш на законовите изисквания, и разбира се, валидна членска карта в спортен клуб.

Оръжието за самоохрана може да ти се впише И за спорт, доколкото ми е известно.. никой няма да те лови и санкционира тогава, че се съзтезаваш с него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer