logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 19:55       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@andrei p226 R: Спорта ти е необходим основно за 2 неща:
1. Релоуд и патрони над разрешените за други дейности
2. Ходене в чужбина (считат, че не можеш да изнасяш пищов за самохрана в страна, където нямаш разрешение за това).
Всичко друго можеш да правиш в рамките на режима за самоохрана.

P.S. Все още чакам отговор на въпроса за личния принос. След лекцията за това кое как трябва да е, която прочетохме, да видим и практиката.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 21:18       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Та да се върнем на темата - именно IDPA има потенциала да стане "масов" стрелкови спорт, защото по отношение оръжие и екипировка е значително по- икономичен от IPSC и от друга страна е нещо което наистина може да се въведе в "силовите" държавни структори- МО, МВР и службите, като форма на съревнование и тренировка.

Понастоящем такъв вариант няма, няма и скоро да има. То и затова "велики" охранители си гърмят в краката на стрелбищата и покрай ВИП-овете на работа, а щурмоваците в тръбите за въздух и в ръцете си по време на акция.

За службите на никой не му дреме, а ако започне един ден да се стреля сериозно ИДПА и у нас, това ще са 90% от и сега стрелящите ИПСЦ стотина човека.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 22:12       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Колеги,

следя темата с интерес и противопоставянето на различни гледни точки. Пиша в тази тема само, защото съм впечатлен от усилията на хората от БФДС. Нека да е ясно, че:
1. Спортната федерация има задачи, определени по закон, които трябва да изпълняват. Най-важното нещо за една федерация е да организира спорта, да осигури администрирането на държавното първенство, и най-паче- да организира, финансира и подготви участието на най-добрите състезатели на международни турнири и първенства. В случай, че няква организация не изпълнява това, то тя е нищо повече от селско събрание. Дали с пистолети , с лъкове, с пушки или с топка от волски косми все тая.
2. Федерацията има куп други вътрешно организационни проблеми, като например - организация на дейността на съдийски апарат, а не по принципа "лаком за гол". Приемане и развитие на собствена, вътрешна нормативна база за цялостно регламентиране на спорта....комисии например - съдийска, дисциплинарна, спортно техническа....Скучно е, вярно, но е необходимо.

Клубовете - без тях федерация няма, но и федерацията се грижи за тях....като им обучава сдъдии, инснтруктори, треньори, представлява ги на национално ниво. Идеята на т.нвар. федерация е да обедини множество субекти и да им осигури представителност на национално и международно ниво.

И сега - тези, които тука пишете за идпа, и че защо БФДС не се занимавала с това....ами занимайте се вие....хората ви казват, ще помогнат. Клубовете имат пълна власт да се развият в посока, каквато желаят. сега бързилов и сие трябва и идпа да ви организира.....
И макар да стана малко дълго нека споделя моето виждане като създател на ловно стрелкови клуб и член на УС на БФЛС - в България НИКОГА ПОВЕЧЕ, нито един стрелкови спорт няма да стане масов!!!! Никога и при никакви обстоятелства освен ако не станем швейцария на балканите, ама и със швейцарски манталитет, а ако може и швейцарците да дойдат и да ни сменят на поста. Кви служби и войски се бълнуват тука от някви хора не мога да разбера....

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2011, 22:13       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
П.П. Извинявам се, Убото е написал мнението ми преди мен самия.

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 01:32       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Милен написа:
И сега - тези, които тука пишете за идпа, и че защо БФДС не се занимавала с това....ами занимайте се вие....хората ви казват, ще помогнат. Клубовете имат пълна власт да се развият в посока, каквато желаят....



Това,уважаеми колега, знаеш ли откога им го пиша - но повече им отърва да игнорират написаното и да продължават да врякат и искат на готово.

Не се хаби да им обясняваш - няма смисъл! Те НЕ ИСКАТ да разберат и да го направят.Чакат наготово!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 12:49       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
здравейте колеги и стрелкови приятели.

Не влизам много често и не чета темите в дълбочина така че може и да съм изтървал нещо свързано с взаимоотношенията между ИПСЦ, БФДС и все още не организираната група ентусиасти интересуващи се от ИДПА.

Без да давам акъл на никой бих искал да се обърне внимание на факта че БФДС е признат представител на ИПСЦ за България. В тази връзка БФДС не може да приема в структурата си клубове или секции или организации които се идентифицират с ИДПА. Факт , НЕ може. ИПСЦ и ИДПА са две напълно различни, отделни и преследващи различни цели организации. Като спортове, който прочете правилниците ще го разбере, са абсолютно различни. Това е преднамерено не е случайно. Все пак ИДПА е саздадена от хора които са търсели нещо различно от ИПСЦ а не обратното.
Неприемлви са каквито и да е смесваня на двете организации и спортове.

Ако някой се интересува аз лично нямам нишо против да стрелям ИДПА и всякакви деруги стрелкови спортове разбира се, стига това да не създаде по какъвто и да е начин конфликт на интереси или да компрометира ОСНОВНИЯ стрелкови спорт който практикувам - динамична стрелба по правилата на ИПСЦ.

Поздрави на всички любители на стрелковите спортове.

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 15:36       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
deadpool написа:
Андрей, ти на каква позиция работиш в ГДОП, че тея фермани с жални вопли и оплаквания от тежкото положение, репресивния режим и страха от КОС стават вече съмнителни, май пускаш кукички и чакаш някое рибе да клъвне и да си излее душата за всички схеми :DD

А поне в РПУ-то в моя район, ако искаш да спортуваш и даденото оръжие ти е нужно конкретно за спорт, и не държиш да ти се впише за носене, пък няма абсолютно никакъв проблем.. стига да отговаряш на законовите изисквания, и разбира се, валидна членска карта в спортен клуб.

Оръжието за самоохрана може да ти се впише И за спорт, доколкото ми е известно.. никой няма да те лови и санкционира тогава, че се съзтезаваш с него.



Къв ГДБОП, кви пет лева Дедпуул?????
Защо тоя нападателен тон?
Ако работех в ГДБОП, нямаше да пиша във форума на първо място, а освен това и щях да имам няколко КНО....

Спокойно. :-)
Не съм провокатор!
Можеш да питаш Тошко от Джим-а.........щом ме подозираш.
Пък ако искаш да се запознаем, ако идваш на Джим-а може да се видим.
Аз стрелям там, че ми е най-близо и удобно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 15:40       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Absolut написа:
@andrei p226 R: Спорта ти е необходим основно за 2 неща:
1. Релоуд и патрони над разрешените за други дейности
2. Ходене в чужбина (считат, че не можеш да изнасяш пищов за самохрана в страна, където нямаш разрешение за това).
Всичко друго можеш да правиш в рамките на режима за самоохрана.

P.S. Все още чакам отговор на въпроса за личния принос. След лекцията за това кое как трябва да е, която прочетохме, да видим и практиката.


Ами не ми е дошло времето за релоудване...Явно.Не напирам.
Горе долу за околло 2500 изстрела на година не е оправдано.
Ходене в чужбина с КНО- абсурд за мен.
Така че отпада този вариант.
Засега съм си доволен.
Стрелям си на стрелбище за удоволствие с пистолета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 16:37       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Милен :tu:


Милен написа:
"лаком за гол"

:happy: :happy: :happy: а освен това се оказа, че и гроздето било кисело PDT_Armataz_01_22 ...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 16:39       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
в тази тема има само 3-4 мнения, които са по темата...

да я преименоваме ли или какво... :??:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 17:00       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Милен написа:
Колеги,

следя темата с интерес и противопоставянето на различни гледни точки. Пиша в тази тема само, защото съм впечатлен от усилията на хората от БФДС. Нека да е ясно, че:
1. Спортната федерация има задачи, определени по закон, които трябва да изпълняват. Най-важното нещо за една федерация е да организира спорта, да осигури администрирането на държавното първенство, и най-паче- да организира, финансира и подготви участието на най-добрите състезатели на международни турнири и първенства. В случай, че няква организация не изпълнява това, то тя е нищо повече от селско събрание. Дали с пистолети , с лъкове, с пушки или с топка от волски косми все тая.
2. Федерацията има куп други вътрешно организационни проблеми, като например - организация на дейността на съдийски апарат, а не по принципа "лаком за гол". Приемане и развитие на собствена, вътрешна нормативна база за цялостно регламентиране на спорта....комисии например - съдийска, дисциплинарна, спортно техническа....Скучно е, вярно, но е необходимо.

Клубовете - без тях федерация няма, но и федерацията се грижи за тях....като им обучава сдъдии, инснтруктори, треньори, представлява ги на национално ниво. Идеята на т.нвар. федерация е да обедини множество субекти и да им осигури представителност на национално и международно ниво.

И сега - тези, които тука пишете за идпа, и че защо БФДС не се занимавала с това....ами занимайте се вие....хората ви казват, ще помогнат. Клубовете имат пълна власт да се развият в посока, каквато желаят. сега бързилов и сие трябва и идпа да ви организира.....
И макар да стана малко дълго нека споделя моето виждане като създател на ловно стрелкови клуб и член на УС на БФЛС - в България НИКОГА ПОВЕЧЕ, нито един стрелкови спорт няма да стане масов!!!! Никога и при никакви обстоятелства освен ако не станем швейцария на балканите, ама и със швейцарски манталитет, а ако може и швейцарците да дойдат и да ни сменят на поста. Кви служби и войски се бълнуват тука от някви хора не мога да разбера....



Защо, цитирам: ,, Никога повече нито един стрелкови спорт няма да стане масов"...
Мрачна прогноза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 20:03       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mr. Smith написа:
в тази тема има само 3-4 мнения, които са по темата...

да я преименоваме ли или какво... :??:


горе пише, че ти си модератора, както прецениш :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 20:28       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Доста мислих какво да напиша..... Но- айде по ред на номерата:
1. За колегата Абсолют - ако говориш за спорта- не мисля че мога да покажа съществен принос, мога скромно да кажа че имам съществен принос за развитието на тренировките с FX у нас- но това е повече към тактическата подготовка. В самото начало на IPSC у нас бях един от запалените - както много хора тогава - дори по спомени бях един от учредителите на Алфа Зона или както там беше- заедно с Росен, Боро и още няколко човека. Както обаче казах - не съм спортна натура. никога в живота ми не са ме привличали състезанията. В IDPA обаче виждам възможността за развитието на тактическата стрелба у нас, нещо което липсва - и липсата му се усеща особено силно.
2. Турнири , състезания, федерации .... я се ,успокойте малко- за мен IDPA е именно такава дисциплина която се практикува с постоянно носеното оръжие- и то носено за самоохрана или служебно такова - не за спорт. В този аспект за момента нуждата от "разрешителни за спортни цели" още не е належаща. Разбира се съществува и варианта тези които искат такива да се "влеят" в IPSC продукшън (както например в Чехия на състезанията на ИДПА има много хора от ИПСЦ и обратното), - да със стандартни оръжия няма да са супер напред - но когото го притеснява това да си каже ....
3. Хората които казват, че спорт в БГ никога няма да е масов- ами зависи - какво разбирате под масов колега - ако общо в един спорт има 2500-3000 картотекирани състезателя- то той масов ли е? И друго - не знам доколко познавате новото поколение "носещи оръжие"- това от 25 до 35 години- това не са нискочелите екземпляри от началото на века - повечето са хора със сериозно отношение към стрелбата , които искат да учат - ако има кой да им покаже.На импровизирани сбирки в наща кочинка се събираме 7-8 човека, стигали сме и до 15 ,които си правим разни тактички и си стреляме. Повечето упражнения са си базови, просто ще добавим таймер и ИДПА мишени.
4. На Андрей- пич- има една поговорка "Който търси намира , който пъшка умира". Имаш чудесен пистолет (любимият ми всъщност), стреляш- ами добре е просто да почнеш да се учиш да стреляш правилно- ако вече не си почнал. казвам го защото не знам какво правиш и как стреляш. Базовите умения се усвояват с добър инструктор за 300-400 патрона- от там насетне- както беше казал Гелето "Тесни галоши и дълъг път" , т.е. тренировки.
5. Геле искаш ли да чукнем едно басче, че до 4 години армията ще стреля динамични упражнения - при това масово? Не говоря само за ССО- имам предвид кашичетата? И че армейските състезания ще претърпят някой промени? Предлагам на бутилка Чивърс- аз купувам една и ти една- и след 4 години който загуби купува мезето?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 20:35       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Андрей, не е мрачно, а реалистично. Както много сфери от обществения живот бяха закрити или маргинализирани, така е и със спорта като цяло. Спортът умишлено се маргинализира, за да се изпълняват две цели:
1. Политическа - няма политик, който да каже "закривам ви мама ви...д....а", но всъщност идеята е точно това.
2. Икономическа - трябва да се симулира дейност, за да се отделя бюджет, който да се краде, най-просто казано.

Само някви глупаци тука се занимаваме с глупости, спорт не знам си кво..... :td: Държавата закрива спорта, има някви ентусиасти, които правят нещо си, просто защото все още не са се изчесали с мръсна газ нейде и все още им пука.......

А всъщност грубото отклонение от темата, открита от Звяра не е случайно - брато - забрави, че ловно стрелбище, създадено едно време, ще превърнеш в лицензирано такова...искам да те питам ти знаеш ли чия е земята конкретно във Велинград?

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2011, 20:43       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Ами мад дог, знаеш ли каво разбирам под масов - отвори сайта на която и да е западна стрелкова федерация и първото нещо което ще намериш като информация е - брой клубове и брой практикуващи...Клубовете са четири цифрени числа, а практикуващите от няколко стотин хиляди до над милион!!!!
Между другото - сам казваш, че не си спортна натура... не се отваряй за неща, които не са ти ясни....като спорт например и в частност масов спорт. къде са тея 2000 3000 хиляди картотекирани състезателя бре омбре? :?
Ти си стигал до 15 човека....на моменти...заеби...

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer