logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 18:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2009, 18:27       Заглавие:  Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Някои има ли наблюдения над този модел? Моля за мнения??

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2009, 12:09       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2008, 14:09
Мнения: 51
Местоположение: Бургас
Аз съм с този модел и вече незаменим лично за мен пистолет.За сега поне нямам никакви забележки към него,много удобно оръжие,прецизно и не е капризно.Просто трябва да се постреля малко с него за да се увериш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2009, 10:40       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 26 Авг 2008, 13:18
Мнения: 35
Перфектен грип, лек, изчистен. Тук се продава V3 с СА/ДА и декокер. Декокера е малко неудобен и спусъка е супер дълъг дори на СА. Типично за ХК трябва да се целиш малко по-нагоре. За мен единственият по-сериозен проблем е спусъка, наистина е много дълъг. Този човек прави тунинг и отзивите са много добри ама как да го пратиш там...

http://www.triggerwork.net/usp.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2009, 11:01       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Личните ми впечатления са доста добри. Много ергономичен, много удобен и със страхотен контрол (за пластмасово оръжие) на отката.
Но.... зависи за какво ти трябва. За всекидневно носене с цел самоохрана е в първите редици. Ако обаче искаш някакви спортни постижения забрави. Както погоре казаха много дълъг спусък дори и на СА. А за ресета да не говорим. Един от най-дългите ресети които лично аз съм срещал.
Лошо няма оръжието е правено за служебно, така че за тази си цел е един от фаворитите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2009, 11:15       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Longbow написа:
Някои има ли наблюдения над този модел? Моля за мнения??


за спортни постижения .. забрави

иначе си е за военно/полицейско приложение

също и бутона за пълнителя е неудобен за спорт

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2009, 21:11       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Ivo III написа:
Longbow написа:
Някои има ли наблюдения над този модел? Моля за мнения??


за спортни постижения .. забрави

иначе си е за военно/полицейско приложение

също и бутона за пълнителя е неудобен за спорт
За спортни постижения си имам ЧЗ.

Питам за модела щот е на прилична цена в момента,а и се колебая между него и револвер S&W 686 С 2.5 инчова цев.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2009, 10:07       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Специално на този модел, изработката на затвора, не ми изглежда точно, като на другите ХК. Погледнато от близо намирисва малко на тюфекчийска работа. Простете ми,но в последно време ми викат Тома Неверни...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2009, 17:04       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 26 Авг 2008, 13:18
Мнения: 35
цената му е супер, беше 1900 преди 3-4 месеца, сега е 1250


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2015, 23:20       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Да възкрасим мъртвеца, демек темата. Обзалагам се, че максимум третото мнение след клипа ще съдържа сравнение с глок, ама то е нормално :D


_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 02:05       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Видото ми хареса, аз съм абониран и без това за канала ти, има доста интересни неща.
Когато излезе тоя модел на времето беше доста оплют, но мойте впечатления от него са добри, стрелял съм го няколко пъти и ми харесва. Разбира се това са субективни работи.
Намирам ръкохватката за много ергономична, особено с възможностите да се тунингова, при добър хват разпределя отката много добре.
Спусъка наистина е по-тежък от колкото на мене ми харесва, без значение дали е оръжие за самозащита или за друго, 5 кила си е тежък спусък.
Хода му също е дълъг но както каза с тренировки се свиква със него, това са си особености на оръжието, така са го измислили германците, ако искаш Хеклер - учи се да го стреляш... :D
След като го имаш от толкова време аз съм любопитен дали стреляш дублетите от ресета или пускаш спусъка до крайно предно положение ?
Също от чисто любопитство: с кой пръст осовобождаваш пълнителя ?

Аз обикновенно меря рисета като след като спусъка е в крайно задно положение, циклирам блока, после пускам леко спусъка и меря на колко мм се чува щтракането от рисета, но както казваш 3мм ми се вижда нормално за такъв пищов, аз лично съм свикнал и предпочитам половината на това, не ми се отразява в никакъв случай на групираноста на дублетите.
Не съм съгласен, че отворените пространства ( или големите луфтове) не го правят подходящ за военно оръжие защото моят опит със пистолети с големи луфтове покзава друго, но не е толкова важно, хубавото е, че си го харесваш и го стреляш.
Покритието би трябвало да е същото като отова на Глок, и Хеклер и Смит използват търговската марка Мелонит вместо тенифер, процеса е същият.
Поздрави още веднъж за ревюто.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 09:05       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Здравей, благодаря за оценката.
дублетите ги правя /или поне се старая/ да са от ресета, а не с пускане докрай. Именно дългия ход дава възможност на пистолета "да се върне" преди да повтори. С глок или ЧЗ ги пускам изключително бързо /някви стотни от секундата/ и макар да уцелвам са ми със значително по-голямо разсейване. Не съм успял да го обясня добре в клипа.

Относно освобождаването - правя го със стрелящия показалец.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 10:07       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
"всеки един от лостовете за управление е дублиран и удобен"...това ми хареса... :-) като че ли е космическа совалка с множество органи за управление, но такава му е концепцията разбира се...
Звер колко общ настрел нави с него? безотказност как е ...меки китки прави ли ?
Ако не, симулирай няколко...ще съвпадне с духа на сайта "за оцеляването" тоест хлабаво го държиш само два пръста /все едно си смертелно ранен/ и пускаш няколко последни изстрела по враговете. Ако така презарежда всичко е наред...при зиг2022 такава засечка не може да бъде симулрана...сработва винаги


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 15:38       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Звяра написа:
Здравей, благодаря за оценката.
дублетите ги правя /или поне се старая/ да са от ресета, а не с пускане докрай. Именно дългия ход дава възможност на пистолета "да се върне" преди да повтори. С глок или ЧЗ ги пускам изключително бързо /някви стотни от секундата/ и макар да уцелвам са ми със значително по-голямо разсейване. Не съм успял да го обясня добре в клипа.

Относно освобождаването - правя го със стрелящия показалец.
Е, айде сега "оценка"... Да кажеме "лично мнение", сигурно е по-близо то това как аз гледам на менията си... :D
Щом освобождаваш с показалеца, предполагам си любител на школата на Лари :tu:
Разбрах какво имаш предвид в клипа. Прави смисъл макар че теорията е, че при правилен хват оръжието връща само в целта по-бързо от колкото човешката реакция може да прецени къде си и да коригираш преди да теглиш отново. Дали ще теглиш 3мм на този Хеклер или 1.5 на 1911... Възможно е да има разлика, аз усещам различните спусъци на пищовите които имам и съм свикнал, на друго едва ли бих хванал 1-2мм...
Не е толкова важно предполагам за такива като нас, за разни служители и спортисти има значение.
Аз също се старая да стрелям от рисета, поне така съм учен и стрелял винаги...
Ето ти едно по-различно, модерно мнение, което прави смисъл, поне за мене: https://www.hendonpub.com/tactical_resp ... ontroversy
Освен самата статия е много полезно да се изчетат всички мнения под нея за да стане ясно кой ги пише тея неща и кой стреля по този начин,
също да се види разликата м-у стрелба в контролирана стреда като състезания например и такава на улицата. Не е за хора дето не обичат да четат... :DD
За близко стреляне, при самозащита и т.н.т. под 3-5м да ти кажа честно аз не виждам смисъл нито от използване на мерници,
нито от мислене в-у това дали стрелям от рисет или пускам до края...
Особено за хора които нямат системни, сериозни тренировки или не изпадат често в ситуации в които да си проверяват реакциите под стрес...
Аз бих заложил на метод за стреляне който елиминира ефекта на изгубените финни моторни реакции, проблема при мене е , че е трудно уча нови трикове... :punch:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 15:42       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Настрела вече клони към 8000 изстрела, до 7000 ги записвах. Това с меките китки няма как да стане как не съм пробвал да го държа, гръмва си и си презарежда като пич. С лява ръка съм пробвал хванат 2 сантиметра по-ниско и пак стреля. За целия този настрел не съм имал засечки, но подчертавам, след всяка стрелба минава през основно почистване и смазване. Чел съм за някакви задръжки при 30L по вина на възвратната пружина, но не съм виждал нито на L, нито на нормалния. Яде всичко от 115 gr. нагоре, с по-леки не съм пробвал, не са ми попадали.

.38 Super написа:
Е, айде сега "оценка"... Да кажеме "лично мнение", сигурно е по-близо то това как аз гледам на менията си... :D
Щом освобождаваш с показалеца, предполагам си любител на школата на Лари :tu:
Разбрах какво имаш предвид в клипа. Прави смисъл макар че теорията е, че при правилен хват оръжието връща само в целта по-бързо от колкото човешката реакция може да прецени къде си и да коригираш преди да теглиш отново. Дали ще теглиш 3мм на този Хеклер или 1.5 на 1911... Възможно е да има разлика, аз усещам различните спусъци на пищовите които имам и съм свикнал, на друго едва ли бих хванал 1-2мм...
Не е толкова важно предполагам за такива като нас, за разни служители и спортисти има значение.
Аз също се старая да стрелям от рисета, поне така съм учен и стрелял винаги...
Ето ти едно по-различно, модерно мнение, което прави смисъл, поне за мене: https://www.hendonpub.com/tactical_resp ... ontroversy
Освен самата статия е много полезно да се изчетат всички мнения под нея за да стане ясно кой ги пише тея неща и кой стреля по този начин,
също да се види разликата м-у стрелба в контролирана стреда като състезания например и такава на улицата. Не е за хора дето не обичат да четат... :DD
За близко стреляне, при самозащита и т.н.т. под 3-5м да ти кажа честно аз не виждам смисъл нито от използване на мерници,
нито от мислене в-у това дали стрелям от рисет или пускам до края...
Особено за хора които нямат системни, сериозни тренировки или не изпадат често в ситуации в които да си проверяват реакциите под стрес...
Аз бих заложил на метод за стреляне който елиминира ефекта на изгубените финни моторни реакции, проблема при мене е , че е трудно уча нови трикове... :punch:


И аз така - за да си спестя фината моторика залагам на понятието масиран обстрел :armed: За това и си ползвам 15 зарядните пълнители и не приемам много тезата, че и 8 са достатъчни.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2015, 15:55       Заглавие:  Re: Heckler&Koch P30
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Звяра написа:
Това с меките китки няма как да стане...
На един курс, една мацка направи 4-5 засечки тип именно "мека китка" със същия пищов. Нищо не казвам за пищова /щото не искам/, просто споделям нещо, на което съм бил пряк свидетел, и то от пределно близка дистанция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivan69, ti6kata и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer